LQ14X01E

| Panel Model | LQ14X01E |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,13.8 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ14X01E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 279.6×209.7 mm |
| Outline | 330×242 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Parallel RGB (2 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ14X01E.
SHARP LQ14X01E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ14X01E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ14X01E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ14X01E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ14X01E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ14X01E pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ14X01E or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ14X01E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ14X01E"
- SHARP LQ14X01E
- LQ14X01E datasheet
- LQ14X01E image
- LQ14X01E price
- LQ14X01E distributor

