LQ150X1LG82

| Panel Model | LQ150X1LG82 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ150X1LG82 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.1×228.1 mm |
| Outline | 326×252×14.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 51% |
| Response Time | 2/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ150X1LG82.
SHARP LQ150X1LG82 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LG82 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LG82 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LG82 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ150X1LG82 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ150X1LG82 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ150X1LG82 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ150X1LG82 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ150X1LG82"
- SHARP LQ150X1LG82
- LQ150X1LG82 datasheet
- LQ150X1LG82 image
- LQ150X1LG82 price
- LQ150X1LG82 distributor

