LQ164M1LD4C

| Panel Model | LQ164M1LD4C |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,16.4 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ164M1LD4C Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 362.88×204.12 mm |
| Outline | 375×219.1 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ164M1LD4C.
SHARP LQ164M1LD4C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ164M1LD4C pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ164M1LD4C or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ164M1LD4C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ164M1LD4C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ164M1LD4C pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ164M1LD4C or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ164M1LD4C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ164M1LD4C"
- SHARP LQ164M1LD4C
- LQ164M1LD4C datasheet
- LQ164M1LD4C image
- LQ164M1LD4C price
- LQ164M1LD4C distributor
