LQ170M1LA4B

| Panel Model | LQ170M1LA4B |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1920×1200 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ170M1LA4B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 365.76×228.6 mm |
| Outline | 382.2×248×7 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ170M1LA4B.
SHARP LQ170M1LA4B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA4B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA4B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA4B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ170M1LA4B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA4B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA4B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA4B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ170M1LA4B"
- SHARP LQ170M1LA4B
- LQ170M1LA4B datasheet
- LQ170M1LA4B image
- LQ170M1LA4B price
- LQ170M1LA4B distributor
