LQ170M1LA4G

| Panel Model | LQ170M1LA4G |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1920×1200 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ170M1LA4G Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 365.76×228.6 mm |
| Outline | 382.2×248×7 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ170M1LA4G.
SHARP LQ170M1LA4G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA4G pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA4G or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA4G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ170M1LA4G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ170M1LA4G pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ170M1LA4G or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ170M1LA4G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ170M1LA4G"
- SHARP LQ170M1LA4G
- LQ170M1LA4G datasheet
- LQ170M1LA4G image
- LQ170M1LA4G price
- LQ170M1LA4G distributor

