LQ197V1LC17

| Panel Model | LQ197V1LC17 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ197V1LC17 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 401.28×298.8 mm |
| Outline | 448.1×340.1 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ197V1LC17.
SHARP LQ197V1LC17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ197V1LC17 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ197V1LC17 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ197V1LC17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ197V1LC17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ197V1LC17 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ197V1LC17 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ197V1LC17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ197V1LC17"
- SHARP LQ197V1LC17
- LQ197V1LC17 datasheet
- LQ197V1LC17 image
- LQ197V1LC17 price
- LQ197V1LC17 distributor
