LQ197V3DZ81

| Panel Model | LQ197V3DZ81 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ197V3DZ81 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 401.28×298.8 mm |
| Outline | 462.6×338.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 23%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ197V3DZ81.
SHARP LQ197V3DZ81 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ197V3DZ81 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ197V3DZ81 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ197V3DZ81 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ197V3DZ81 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ197V3DZ81 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ197V3DZ81 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ197V3DZ81 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ197V3DZ81"
- SHARP LQ197V3DZ81
- LQ197V3DZ81 datasheet
- LQ197V3DZ81 image
- LQ197V3DZ81 price
- LQ197V3DZ81 distributor

