T370FBE1-DA
| Panel Model | T370FBE1-DA |
|---|---|
| Panel Brand | CHILIN |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370FBE1-DA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 880.2×522 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHILIN T370FBE1-DA.
CHILIN T370FBE1-DA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN T370FBE1-DA pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN T370FBE1-DA or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN T370FBE1-DA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHILIN T370FBE1-DA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN T370FBE1-DA pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN T370FBE1-DA or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN T370FBE1-DA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370FBE1-DA"
- CHILIN T370FBE1-DA
- T370FBE1-DA datasheet
- T370FBE1-DA image
- T370FBE1-DA price
- T370FBE1-DA distributor
