LQ295T3LZ41

| Panel Model | LQ295T3LZ41 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,29.5 inch, 1280×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ295T3LZ41 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 643.2×384.77 mm |
| Outline | 718.1×445.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 23%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 63% |
| Response Time | 15 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 12 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 37 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ295T3LZ41.
SHARP LQ295T3LZ41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ295T3LZ41 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ295T3LZ41 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ295T3LZ41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ295T3LZ41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ295T3LZ41 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ295T3LZ41 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ295T3LZ41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ295T3LZ41"
- SHARP LQ295T3LZ41
- LQ295T3LZ41 datasheet
- LQ295T3LZ41 image
- LQ295T3LZ41 price
- LQ295T3LZ41 distributor

