LQ370LZ19

| Panel Model | LQ370LZ19 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ370LZ19 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 877×516.8 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 23%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR>10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ370LZ19.
SHARP LQ370LZ19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370LZ19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370LZ19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370LZ19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ370LZ19 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370LZ19 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370LZ19 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370LZ19 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ370LZ19"
- SHARP LQ370LZ19
- LQ370LZ19 datasheet
- LQ370LZ19 image
- LQ370LZ19 price
- LQ370LZ19 distributor

