LQ4NC02

| Panel Model | LQ4NC02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 479×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ4NC02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 81.9×61.8 mm |
| Outline | 110.2×85.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Min.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs HCFL Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC) , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0/-8.0V (Typ.)(VSH/VSL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ4NC02.
SHARP LQ4NC02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ4NC02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ4NC02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ4NC02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ4NC02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ4NC02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ4NC02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ4NC02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ4NC02"
- SHARP LQ4NC02
- LQ4NC02 datasheet
- LQ4NC02 image
- LQ4NC02 price
- LQ4NC02 distributor

