LQ4RA01

| Panel Model | LQ4RA01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 479×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ4RA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 81.9×61.8 mm |
| Outline | 110.2×85.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/30/10 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs HCFL Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0/-8.0V (Typ.)(VSH/VSL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ4RA01.
SHARP LQ4RA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ4RA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ4RA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ4RA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ4RA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ4RA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ4RA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ4RA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ4RA01"
- SHARP LQ4RA01
- LQ4RA01 datasheet
- LQ4RA01 image
- LQ4RA01 price
- LQ4RA01 distributor

