LQ6AN101

| Panel Model | LQ6AN101 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 320×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ6AN101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 114.2×83.5 mm |
| Outline | 140×102.7×20 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 100:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) , 24 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ6AN101.
SHARP LQ6AN101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ6AN101 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ6AN101 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ6AN101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ6AN101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ6AN101 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ6AN101 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ6AN101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ6AN101"
- SHARP LQ6AN101
- LQ6AN101 datasheet
- LQ6AN101 image
- LQ6AN101 price
- LQ6AN101 distributor
