LQ7BW516

| Panel Model | LQ7BW516 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ7BW516 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 155.52×87.75 mm |
| Outline | 173×106 mm |
| Surface | Antiglare, Antireflection |
| Contrast Ratio | 60:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/40/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) , 24 pins |
| Input Voltage | 5.3/13/-16V (Typ.)(VSH/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ7BW516.
SHARP LQ7BW516 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ7BW516 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ7BW516 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ7BW516 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ7BW516 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ7BW516 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ7BW516 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ7BW516 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ7BW516"
- SHARP LQ7BW516
- LQ7BW516 datasheet
- LQ7BW516 image
- LQ7BW516 price
- LQ7BW516 distributor

