LQ9D03B

| Panel Model | LQ9D03B |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ9D03B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 170.88×129.6 mm |
| Outline | 242.5×179.4 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 100:1 (Typ.) |
| Display Colors | 4096 (4-bit) |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 4-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ9D03B.
SHARP LQ9D03B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ9D03B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ9D03B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ9D03B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ9D03B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ9D03B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ9D03B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ9D03B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ9D03B"
- SHARP LQ9D03B
- LQ9D03B datasheet
- LQ9D03B image
- LQ9D03B price
- LQ9D03B distributor
