LS035Y8DX02A

| Panel Model | LS035Y8DX02A |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.5 inch, 480×800 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS035Y8DX02A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 45.36×75.6 mm |
| Outline | 51.16×86.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.)(Transmissive) 10:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 11/24 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS035Y8DX02A.
SHARP LS035Y8DX02A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS035Y8DX02A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS035Y8DX02A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS035Y8DX02A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS035Y8DX02A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS035Y8DX02A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS035Y8DX02A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS035Y8DX02A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS035Y8DX02A"
- SHARP LS035Y8DX02A
- LS035Y8DX02A datasheet
- LS035Y8DX02A image
- LS035Y8DX02A price
- LS035Y8DX02A distributor
