LS040B3SX01

| Panel Model | LS040B3SX01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,4.0 inch, 640×960 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS040B3SX01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 55.68×83.52 mm |
| Outline | 59.8×91.85×1.8 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 11/24 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) , 24 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.5V (Typ./Max.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS040B3SX01.
SHARP LS040B3SX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS040B3SX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS040B3SX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS040B3SX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS040B3SX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS040B3SX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS040B3SX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS040B3SX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS040B3SX01"
- SHARP LS040B3SX01
- LS040B3SX01 datasheet
- LS040B3SX01 image
- LS040B3SX01 price
- LS040B3SX01 distributor
