LS035Y8DX06

| Panel Model | LS035Y8DX06 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.5 inch, 480×800 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS035Y8DX06 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 45.36×75.6 mm |
| Outline | 51.16×87.47×3.17 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.)(Transmissive) 10:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 11/24 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 49 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS035Y8DX06.
SHARP LS035Y8DX06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS035Y8DX06 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS035Y8DX06 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS035Y8DX06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS035Y8DX06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS035Y8DX06 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS035Y8DX06 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS035Y8DX06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS035Y8DX06"
- SHARP LS035Y8DX06
- LS035Y8DX06 datasheet
- LS035Y8DX06 image
- LS035Y8DX06 price
- LS035Y8DX06 distributor

