LS037V7DW03A

| Panel Model | LS037V7DW03A |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,3.7 inch, 480×640 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS037V7DW03A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 56.16×74.88 mm |
| Outline | 65×89.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.)(Transmissive) 2:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 35% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VSHD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS037V7DW03A.
SHARP LS037V7DW03A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS037V7DW03A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS037V7DW03A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS037V7DW03A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS037V7DW03A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS037V7DW03A pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS037V7DW03A or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS037V7DW03A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS037V7DW03A"
- SHARP LS037V7DW03A
- LS037V7DW03A datasheet
- LS037V7DW03A image
- LS037V7DW03A price
- LS037V7DW03A distributor
