LS041Y3LW01

| Panel Model | LS041Y3LW01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,4.1 inch, 800×480 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS041Y3LW01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 90×54 mm |
| Outline | 106.6×64.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 22/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | FlatLink3G , 31 pins |
| Input Voltage | 2.75/1.8V (Typ.)(VDD/VDD1) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS041Y3LW01.
SHARP LS041Y3LW01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS041Y3LW01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS041Y3LW01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS041Y3LW01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS041Y3LW01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS041Y3LW01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS041Y3LW01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS041Y3LW01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS041Y3LW01"
- SHARP LS041Y3LW01
- LS041Y3LW01 datasheet
- LS041Y3LW01 image
- LS041Y3LW01 price
- LS041Y3LW01 distributor
