LS043K1SX01

| Panel Model | LS043K1SX01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,4.3 inch, 720×1280 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS043K1SX01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 53.46×95.04 mm |
| Outline | 58.54×106.77×1.75 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥55) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (3 data lanes) , 25 pins |
| Input Voltage | 3.2V (Typ.)(AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS043K1SX01.
SHARP LS043K1SX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS043K1SX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS043K1SX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS043K1SX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS043K1SX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS043K1SX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS043K1SX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS043K1SX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS043K1SX01"
- SHARP LS043K1SX01
- LS043K1SX01 datasheet
- LS043K1SX01 image
- LS043K1SX01 price
- LS043K1SX01 distributor

