LS050T1SX04

| Panel Model | LS050T1SX04 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS050T1SX04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.884×110.016 mm |
| Outline | 64.3×118.2×1.53 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 31 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.0/-5.0V (Typ.)(IOVDD/AVDD+/AVDD-) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS050T1SX04.
SHARP LS050T1SX04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS050T1SX04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS050T1SX04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS050T1SX04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS050T1SX04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS050T1SX04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS050T1SX04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS050T1SX04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS050T1SX04"
- SHARP LS050T1SX04
- LS050T1SX04 datasheet
- LS050T1SX04 image
- LS050T1SX04 price
- LS050T1SX04 distributor
