LS052T1SX02

| Panel Model | LS052T1SX02 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,5.2 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS052T1SX02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 64.152×114.048 mm |
| Outline | 65.552×119.698 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 95% |
| Response Time | 32 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 40 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(VDDI/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS052T1SX02.
SHARP LS052T1SX02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS052T1SX02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS052T1SX02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS052T1SX02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS052T1SX02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS052T1SX02 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS052T1SX02 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS052T1SX02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS052T1SX02"
- SHARP LS052T1SX02
- LS052T1SX02 datasheet
- LS052T1SX02 image
- LS052T1SX02 price
- LS052T1SX02 distributor

