LS055R1SX04

| Panel Model | LS055R1SX04 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,5.5 inch, 1440×2560 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS055R1SX04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 68.04×120.96 mm |
| Outline | 70.94×128.49×1.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 ch, 4 data lanes) , 50 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.75/-5.75V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS055R1SX04.
SHARP LS055R1SX04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS055R1SX04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS055R1SX04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS055R1SX04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS055R1SX04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS055R1SX04 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS055R1SX04 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS055R1SX04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS055R1SX04"
- SHARP LS055R1SX04
- LS055R1SX04 datasheet
- LS055R1SX04 image
- LS055R1SX04 price
- LS055R1SX04 distributor
