LTM024D78B

| Panel Model | LTM024D78B |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM024D78B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 43.07×58.96 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 56% |
| Response Time | 5.9/13.8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/35/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(AVDD/DVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM024D78B.
TOSHIBA LTM024D78B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM024D78B pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM024D78B or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM024D78B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM024D78B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM024D78B pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM024D78B or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM024D78B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM024D78B"
- TOSHIBA LTM024D78B
- LTM024D78B datasheet
- LTM024D78B image
- LTM024D78B price
- LTM024D78B distributor

