LTM08C343S

| Panel Model | LTM08C343S |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,8.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM08C343S Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 170.4×127.8 mm |
| Outline | 201.4×140.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM08C343S.
TOSHIBA LTM08C343S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM08C343S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM08C343S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM08C343S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM08C343S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM08C343S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM08C343S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM08C343S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM08C343S"
- TOSHIBA LTM08C343S
- LTM08C343S datasheet
- LTM08C343S image
- LTM08C343S price
- LTM08C343S distributor
