TD028TTEA1

| Panel Model | TD028TTEA1 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD028TTEA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×71.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 55/55/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 61 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD028TTEA1.
TPO TD028TTEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD028TTEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD028TTEA1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD028TTEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD028TTEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD028TTEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD028TTEA1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD028TTEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD028TTEA1"
- TPO TD028TTEA1
- TD028TTEA1 datasheet
- TD028TTEA1 image
- TD028TTEA1 price
- TD028TTEA1 distributor

