LTM08C355S

| Panel Model | LTM08C355S |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,8.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM08C355S Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 170.4×127.8 mm |
| Outline | 200.3×140.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM08C355S.
TOSHIBA LTM08C355S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM08C355S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM08C355S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM08C355S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM08C355S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM08C355S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM08C355S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM08C355S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM08C355S"
- TOSHIBA LTM08C355S
- LTM08C355S datasheet
- LTM08C355S image
- LTM08C355S price
- LTM08C355S distributor
