LTM10C317

| Panel Model | LTM10C317 |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,10.4 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM10C317 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 210.432×157.824 mm |
| Outline | 238.6×173.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM10C317.
TOSHIBA LTM10C317 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C317 pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C317 or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C317 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM10C317 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C317 pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C317 or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C317 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM10C317"
- TOSHIBA LTM10C317
- LTM10C317 datasheet
- LTM10C317 image
- LTM10C317 price
- LTM10C317 distributor

