LTM12C300

| Panel Model | LTM12C300 |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM12C300 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 261.6×202.8×10.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM12C300.
TOSHIBA LTM12C300 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C300 pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C300 or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C300 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM12C300 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C300 pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C300 or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C300 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM12C300"
- TOSHIBA LTM12C300
- LTM12C300 datasheet
- LTM12C300 image
- LTM12C300 price
- LTM12C300 distributor

