LTM12C324S

| Panel Model | LTM12C324S |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM12C324S Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 261×197.5×4.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM12C324S.
TOSHIBA LTM12C324S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C324S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C324S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C324S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM12C324S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C324S pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C324S or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C324S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM12C324S"
- TOSHIBA LTM12C324S
- LTM12C324S datasheet
- LTM12C324S image
- LTM12C324S price
- LTM12C324S distributor

