LTM12C505W

| Panel Model | LTM12C505W |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM12C505W Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 261×199×5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM12C505W.
TOSHIBA LTM12C505W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C505W pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C505W or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C505W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM12C505W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM12C505W pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM12C505W or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM12C505W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM12C505W"
- TOSHIBA LTM12C505W
- LTM12C505W datasheet
- LTM12C505W image
- LTM12C505W price
- LTM12C505W distributor

