LTM190EP01

| Panel Model | LTM190EP01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTM190EP01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 376.32×301.056 mm |
| Outline | 396×324×17 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 44%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTM190EP01.
SAMSUNG LTM190EP01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTM190EP01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTM190EP01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTM190EP01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTM190EP01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTM190EP01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTM190EP01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTM190EP01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM190EP01"
- SAMSUNG LTM190EP01
- LTM190EP01 datasheet
- LTM190EP01 image
- LTM190EP01 price
- LTM190EP01 distributor

