LTN190W1-L02

| Panel Model | LTN190W1-L02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTN190W1-L02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408.24×255.15 mm |
| Outline | 424.5×273.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 10 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTN190W1-L02.
SAMSUNG LTN190W1-L02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTN190W1-L02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTN190W1-L02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTN190W1-L02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTN190W1-L02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTN190W1-L02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTN190W1-L02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTN190W1-L02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTN190W1-L02"
- SAMSUNG LTN190W1-L02
- LTN190W1-L02 datasheet
- LTN190W1-L02 image
- LTN190W1-L02 price
- LTN190W1-L02 distributor

