LTP400WQ-F02

| Panel Model | LTP400WQ-F02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTP400WQ-F02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 87.84×49.776 mm |
| Outline | 98.3×62.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 10/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 2.5/5.0V (Typ.)(VDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP400WQ-F02.
SAMSUNG LTP400WQ-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP400WQ-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP400WQ-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP400WQ-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP400WQ-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP400WQ-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP400WQ-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP400WQ-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP400WQ-F02"
- SAMSUNG LTP400WQ-F02
- LTP400WQ-F02 datasheet
- LTP400WQ-F02 image
- LTP400WQ-F02 price
- LTP400WQ-F02 distributor

