LTS155QQ-F07-A

| Panel Model | LTS155QQ-F07-A |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.6 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTS155QQ-F07-A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 24.576×30.72 mm |
| Outline | 30.6×41.35 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 250 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 40% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/45/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1S2P WLED |
| Signal Interface | CPU , 31 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VCC/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTS155QQ-F07-A.
SAMSUNG LTS155QQ-F07-A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS155QQ-F07-A pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS155QQ-F07-A or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS155QQ-F07-A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTS155QQ-F07-A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS155QQ-F07-A pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS155QQ-F07-A or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS155QQ-F07-A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTS155QQ-F07-A"
- SAMSUNG LTS155QQ-F07-A
- LTS155QQ-F07-A datasheet
- LTS155QQ-F07-A image
- LTS155QQ-F07-A price
- LTS155QQ-F07-A distributor

