LTS180S1-HF1

| Panel Model | LTS180S1-HF1 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTS180S1-HF1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 28.032×35.04 mm |
| Outline | 36.26×46.21 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 4096 |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/20 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S1P WLED |
| Signal Interface | CPU , 20 pins |
| Input Voltage | 2.7V (Typ.)(VDDI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTS180S1-HF1.
SAMSUNG LTS180S1-HF1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS180S1-HF1 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS180S1-HF1 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS180S1-HF1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTS180S1-HF1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS180S1-HF1 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS180S1-HF1 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS180S1-HF1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTS180S1-HF1"
- SAMSUNG LTS180S1-HF1
- LTS180S1-HF1 datasheet
- LTS180S1-HF1 image
- LTS180S1-HF1 price
- LTS180S1-HF1 distributor

