LTU400HM01
| Panel Model | LTU400HM01 |
|---|---|
| Panel Brand | S-LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,40 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTU400HM01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 885.6×498.15 mm |
| Outline | 921.7×537.8×28.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 5.5%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of S-LCD LTU400HM01.
S-LCD LTU400HM01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the S-LCD LTU400HM01 pdf datasheet or detailed specifications of the S-LCD LTU400HM01 or other S-LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from S-LCD LTU400HM01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
S-LCD LTU400HM01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the S-LCD LTU400HM01 pdf datasheet or detailed specifications of the S-LCD LTU400HM01 or other S-LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from S-LCD LTU400HM01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTU400HM01"
- S-LCD LTU400HM01
- LTU400HM01 datasheet
- LTU400HM01 image
- LTU400HM01 price
- LTU400HM01 distributor

