LTV236WQ-F05

| Panel Model | LTV236WQ-F05 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTV236WQ-F05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 48.05×35.919 mm |
| Outline | 55.2×47.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTV236WQ-F05.
SAMSUNG LTV236WQ-F05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV236WQ-F05 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV236WQ-F05 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV236WQ-F05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTV236WQ-F05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV236WQ-F05 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV236WQ-F05 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV236WQ-F05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTV236WQ-F05"
- SAMSUNG LTV236WQ-F05
- LTV236WQ-F05 datasheet
- LTV236WQ-F05 image
- LTV236WQ-F05 price
- LTV236WQ-F05 distributor

