LTV180WQ-F02

| Panel Model | LTV180WQ-F02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 492×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTV180WQ-F02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 36.65×27.36 mm |
| Outline | 42.75×37.16 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 26 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTV180WQ-F02.
SAMSUNG LTV180WQ-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV180WQ-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV180WQ-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV180WQ-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTV180WQ-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV180WQ-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV180WQ-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV180WQ-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTV180WQ-F02"
- SAMSUNG LTV180WQ-F02
- LTV180WQ-F02 datasheet
- LTV180WQ-F02 image
- LTV180WQ-F02 price
- LTV180WQ-F02 distributor

