LTV250QV-F0B

| Panel Model | LTV250QV-F0B |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTV250QV-F0B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 50.88×38.04 mm |
| Outline | 56.98×47.94 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTV250QV-F0B.
SAMSUNG LTV250QV-F0B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV250QV-F0B pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV250QV-F0B or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV250QV-F0B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTV250QV-F0B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV250QV-F0B pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV250QV-F0B or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV250QV-F0B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTV250QV-F0B"
- SAMSUNG LTV250QV-F0B
- LTV250QV-F0B datasheet
- LTV250QV-F0B image
- LTV250QV-F0B price
- LTV250QV-F0B distributor

