LTY400HL04

| Panel Model | LTY400HL04 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,40 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY400HL04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SPVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 885.6×498.15 mm |
| Outline | 915.7×528.8 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 3.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY400HL04.
SAMSUNG LTY400HL04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HL04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HL04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HL04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY400HL04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY400HL04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY400HL04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY400HL04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY400HL04"
- SAMSUNG LTY400HL04
- LTY400HL04 datasheet
- LTY400HL04 image
- LTY400HL04 price
- LTY400HL04 distributor

