LTY460HQ05-A01

| Panel Model | LTY460HQ05-A01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,46 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY460HQ05-A01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1018.08×572.67 mm |
| Outline | 1048.9×603.3×26.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2.3%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 3.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 65 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY460HQ05-A01.
SAMSUNG LTY460HQ05-A01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY460HQ05-A01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY460HQ05-A01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY460HQ05-A01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY460HQ05-A01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY460HQ05-A01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY460HQ05-A01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY460HQ05-A01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY460HQ05-A01"
- SAMSUNG LTY460HQ05-A01
- LTY460HQ05-A01 datasheet
- LTY460HQ05-A01 image
- LTY460HQ05-A01 price
- LTY460HQ05-A01 distributor
