LTY520HE11

| Panel Model | LTY520HE11 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,52 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY520HE11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1152×648 mm |
| Outline | 1226×719.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 7%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 8/6 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 28 pcs CCFL Embedded (Balance board) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 55 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY520HE11.
SAMSUNG LTY520HE11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY520HE11 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY520HE11 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY520HE11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY520HE11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY520HE11 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY520HE11 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY520HE11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY520HE11"
- SAMSUNG LTY520HE11
- LTY520HE11 datasheet
- LTY520HE11 image
- LTY520HE11 price
- LTY520HE11 distributor

