TX06D95VM0AAA

| Panel Model | TX06D95VM0AAA |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX06D95VM0AAA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 33.84×45.12 mm |
| Outline | 42.94×66.15 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 48% |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 85Hz |
| Signal Interface | CPU , 50 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VCI/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX06D95VM0AAA.
HITACHI TX06D95VM0AAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX06D95VM0AAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX06D95VM0AAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX06D95VM0AAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX06D95VM0AAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX06D95VM0AAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX06D95VM0AAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX06D95VM0AAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX06D95VM0AAA"
- HITACHI TX06D95VM0AAA
- TX06D95VM0AAA datasheet
- TX06D95VM0AAA image
- TX06D95VM0AAA price
- TX06D95VM0AAA distributor

