LTY550HQ04

| Panel Model | LTY550HQ04 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY550HQ04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1243.6×712.4 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 3.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY550HQ04.
SAMSUNG LTY550HQ04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY550HQ04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY550HQ04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY550HQ04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY550HQ04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY550HQ04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY550HQ04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY550HQ04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY550HQ04"
- SAMSUNG LTY550HQ04
- LTY550HQ04 datasheet
- LTY550HQ04 image
- LTY550HQ04 price
- LTY550HQ04 distributor

