M141X101

| Panel Model | M141X101 |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M141X101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 330×255×17.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (2 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO M141X101.
CMO M141X101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO M141X101 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO M141X101 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO M141X101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO M141X101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO M141X101 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO M141X101 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO M141X101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M141X101"
- CMO M141X101
- M141X101 datasheet
- M141X101 image
- M141X101 price
- M141X101 distributor

