M170E1-04

| Panel Model | M170E1-04 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M170E1-04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 337.92×270.336 mm |
| Outline | 404×322.2×21 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX M170E1-04.
CHIMEI INNOLUX M170E1-04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX M170E1-04 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX M170E1-04 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX M170E1-04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX M170E1-04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX M170E1-04 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX M170E1-04 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX M170E1-04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M170E1-04"
- CHIMEI INNOLUX M170E1-04
- M170E1-04 datasheet
- M170E1-04 image
- M170E1-04 price
- M170E1-04 distributor

