MAA084DVC03
| Panel Model | MAA084DVC03 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi MDTI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| MAA084DVC03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 170.88×128.16 mm |
| Outline | 199.5×149×12 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 8/27 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi MDTI MAA084DVC03.
Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 or other Mitsubishi MDTI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 or other Mitsubishi MDTI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi MDTI MAA084DVC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "MAA084DVC03"
- Mitsubishi MDTI MAA084DVC03
- MAA084DVC03 datasheet
- MAA084DVC03 image
- MAA084DVC03 price
- MAA084DVC03 distributor

