MC15G19B
| Panel Model | MC15G19B |
|---|---|
| Panel Brand | Arima |
| Descrition | CSTN-LCD ,1.5 inch, 128×128 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| MC15G19B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 26.097×28.145 mm |
| Outline | 34.8×41.3×7.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 15:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 30% |
| Response Time | 300 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 35/35/35/35 (Typ.)(CR≥3) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 18 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Arima MC15G19B.
Arima MC15G19B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC15G19B pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC15G19B or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC15G19B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Arima MC15G19B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC15G19B pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC15G19B or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC15G19B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "MC15G19B"
- Arima MC15G19B
- MC15G19B datasheet
- MC15G19B image
- MC15G19B price
- MC15G19B distributor

